Etiket Neden Kullanılır

Etiket Neden Kullanılır

Etiket ürün hakkında her şekli ile bilgilerinin, marka isimleri ve değerlerinin, damgalı işaretlerinin ve birçok özel ifadelerin yer alması için oldukça önemlidir. Tüketici ve üretici toplumun ürün hakkındaki ilk şekli ve izlenimi adına bir kimlik belgesi olarak değerlendirilmektedir.

Peki, etiketler neden kullanılır?

1* Etiketler gıdalarda ürünün ağırlığının ve ürün içerisindeki katkı maddelerinin detaylarının yazılması amacıyla kullanılır. Sağlıklı yaşamak isteyen veya düzenli beslenme programları olanlar için ürün içeriğinin yer aldığı etiketler oldukça önemlidir.

2* Ürünün fiyatlandırılmasında etiketler kullanılır. Ürünün peşin ve vadeli fiyatlarının yer aldığı etiketler tüketicinin ürün ile alakalı tüketim kararını vermesinde etkilidir. Üretici için fiyat etiketlendirmesi ise ürünü satışa sunmanın verdiği pratiklik ve seri satış işlemleri anlamı taşımaktadır.

3* Etiketlerde üretici firmanın ürünü paketlediği tarihlerden, tescil markalarına, fabrika adresinde paketleyen firmaya kadar birçok bilginin yer alması amacı ile etiketler kullanılmaktadır.

4* Ürün etiketlerinde özellikle gıda ürünlerinde Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından verilmiş olan isiz tarihleri ve izin sayıları yer almakta olup Bakanlık onaylı olduğu belirtilmek amacı ile kullanılır.

5* Özellikle ürünlerde alkol ve domuz yağı içeren gıda ve içeceklerin etiketlerde detaylı yazılması İslami ülkelerde ürün tüketiminde çok önemli ve etkili olup tüketici bu güveni almak istemektedir. Buda ürün satışına ve tüketimine doğrudan etki edecektir.

6* Ürünün etiketleri ister giyim, ister gıda, isterseniz küçük ve orta ölçekli sanayi işletmelerinin üretildiği ürünler olsun, ürünün muhafaza şartları, ortalama muhafaza ısısı yer almaktadır.

7* Birçok ürünün son kullanma tarihleri mevcuttur. Etiketler ürünlerin son kullanma tarihlerinin yer alması için de kullanılmaktadır.

8* Ürünlerde yer alan tüm etiketler hızlı satış, doğru bilgi ve düzgün yol haritasının oluşmasında en önemli etkidir ve bu sebeplerle de kullanılmaktadır.

9* Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte etiketlerde ayrıca barkoda numara yer almaktadır. Barkod numarası hem yurt içinde hem de yurt dışında ürünün üreticiden tüketiciye gidişinde doğru bir sunum ve tüketim şekli için önemlidir.

10* Etiket üretici, dağıtıcı veya paketleyici firmanın imzası olacak nitelikte tasarlandığı için her üründe ayrı bir reklam ve sunum imajı oluşturmaktadır.

Etiket, küçük, orta ve büyük sanayi işletme ve fabrikalarında üretilen tüm ürünlerde genel itibariyle ürün ile alakalı gerekli tüm bilgilerin er aldığı ürün kimlik kartıdır. Ancak daha büyük sanayilerde ve fabrikalarda üretilen büyük ağırlıklı ve büyük ebatlı ürünler için fiyatlandırma etiketinden ziyade ürünün kullanımına yönelik amacı ile alakalı kullanım metotları, kullanım sınıf değerleri gibi bilgiler yer almakta olup, ön plana çıkartılan bilgi üretici firmanın iletişim bilgileri ve üretim yerleridir. Zira çok büyük sanayi üretimlerinde ürünler spesifik olup seri imalat yerine sipariş usulü imalat olduğundan but ip ürünlerle alakalı bilgileri alabileceğiniz üretici firmanın bilgilerinin ve ürün siminin yazılı olması daha isabetli olmaktadır.

Hakkımızda

Beyaz barkod etiket san.ve dış tic.ltd.şti.
Baskılı ve Baskısız ( Tüm Etiketi Türevleri) Üretimi ile birlikte Barkod ve Etiket Yazıcı modelleri Japon Akmaz + Ribbon, Barkod Okuyucu, Etiket Yazılım Programı, El Terminali ve çözümleri sunmanın yanında, geçmişte edindiğimiz tecrübeleri sizlerle paylaşmak, genç ve dinamik  kadromuz ile, ihtiyaçlarınızı en hızlı ve doğru bir biçimde çözmek, çözüm üretirken ortak alacağımız kararlar çerçevesinde ilerlemek, üretilen çözümlerin firmanıza hızlı ve en düşük maliyetli olmasını sağlamak amacı ile faaliyet göstermekteyiz. Sektörün tercih edilen Firmaları arasında bulunmaktan mutluluk duymaktayız. Verdiğimiz tüm hizmetlerin yanında teknik servisimiz ve yedek parça birimimiz ile birlikte,zaman’a karşı yarışmak sürekli kendimizi yenilemek ilkelerimizin başında gelmektedir.Amacımız Sizlerin ve Firmanızın tek seferlik değil uzun yıllar çözüm ortağınız olarak kalıcı ve güvenilir olmaktır.
Saygılarımızla,

İletişim Bilgilerimiz

  • (0 216) 376 08 34pbx
  • (0 216) 427 38 00
  • beyaz@beyazbarkod.com

Beyaz Barkod Etiket San. Dış Tic. Ltd. Şti. 2013 | Tasarım